13.07
2023

Jeśli popatrzycie na kalendarz F1 w 2023 r. To zobaczycie, że wstrzeliliście się pomiędzy GP Austrii i GP Wielkiej Brytanii. Dlaczego o tym piszemy? Bo wszystkie te wydarzenia łączy ORLEN!

Czas na podsumowanie 10. edycji Ultramaratonu Górskiego 3xŚniezka=1xMont Blanc.
Na dystansie MINI, czyli 1 x Śnieżka liczącym 18,5 km i +/-1100 m przewyższenia, jako pierwszy wbiegł na metę Dominik Milewski ze świetnym czasem 1:25:43, drugi był Jacek Sobas (1:28:47), a trzeci Czech Vitezslav Solc (1:29:28). Wśród kobiet najlepiej poradziła sobie Katarzyna Wilk, której pokonanie trasy zajęło 1 godzinę 41 minut i 50 sekund. Na drugiej pozycji finiszowała Magdalena Bednarczyk (1:44:30), a na trzecim Dominika Duczmal (1:45:13).
Na dystansie ŚREDNIM zwyciężył Daniel Dulski, który 37 km i +/-2200 m przewyższenia pokonał w świetnym czasie wynoszącym 3:06:56. Jako drugi na mecie zameldował się Roger Karwaczyński (3:12:54), a trzeci Radosław Boniec (3:17:14). Wśród kobiet z dwukrotnym pokonaniem Śnieżki najszybciej poradziła sobie Anna Gałek (4:08:26). Drugie miejsce zajęła Anna Komisarczyk (4:10:30), a trzecie Adriana Krawczyk (4:19:08).
Najdłuższy dystans liczący 58,5 km i +/-3300 m przewyższenia zdominował Grzegorz Małyga, któremu trzykrotne pokonanie Śnieżki zajęło 5:55:50. Na drugiej pozycji finiszował Paweł Sadowski (6:10:03), a na trzeciej Jan Dostál (6:31:05). Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Florek, która z czasem 6:36:26 zajęła 5. miejsce open. Drugie miejsce wywalczyła Ewa Ardelli (7:01:56), a trzecie Katarzyna Iwańciów (7:16:51).
Klasyfikację SZTAFET wygrała grupa DRÄXLMAIER, drugie miejsce zajęła Sparta Legnica Running Team, a trzecie Góral z Mazur Running Team.
Klasyfikację RODZIN wygrały „Turbo Ślimaki”, drugie miejsce zajęli „Ci od Rudego Kota”, a trzecie „Najduk Team/Chojnów”
Wielkie podziękowania dla Sponsora Głównego ORLEN za kolejny rok zaufania i współpracy!